ORGANICUP

PRO ZDRAVĚJŠÍ, POHODLNĚJŠÍ,
JEDNODUŠŠÍ A EKOLOGIČTĚJŠÍ MENSTRUACI

Nejčastěji používanou hygienickou pomůckou současnosti jsou bezesporu tampony. Ty se však většinou neobejdou bez chemických látek a jejich používání může vést k vysoušení poševní sliznice a následným zánětům. Menstruační kalíšek OrganiCup je vyroben z certifikovaného lékařského silikonu, který je pro naše tělo zcela neutrální. OrganiCup navíc pojme objem odpovídající 3 tamponům a můžete ho tak nosit až 12 hodin a to i během noci. Používání menstruačního kalíšku zcela změní komfort vašeho menstruačního cyklu. Můžete si jít zacvičit, zaplavat… Zkrátka dělat vše, na co jste běžně zvyklé a to bez obav z protékání. OrganiCup totiž v pochvě vytvoří lehké vakuum, které ho udrží na místě.

V nabídce OrganiCup objevíte hned tři velikosti kalíšků. Jako jediná na trhu nabízí i velikost Mini určenou pro mladé dívky. Detailní rozměry jednotlivých kalíšků
a doporučení, pro koho jsou jednotlivé velikosti vhodné, vám usnadní výběr. Další dva výrobky, které vám zpříjemní používání kalíšku v prostředí, kdy nemáte přístup k tekoucí vodě, jsou hygienické ubrousky OrganiWipes a mycí gel OrganiWash. Ideální pro cestování nebo delší pobyt mimo domov.

ORGANICUP_11380_lowres
ORGANICUP_11834_lowres

RESPEKT I K PLANETĚ

OrganiCup vám vydrží roky ne hodiny. Proto je tou nejvhodnější volbou pro vstup do světa #zerowaste menstruace. Nejen, že vám váš OrganiCup dodáme v minimalistické krabičce z recyklovaného papíru se sáčkem z biobavlny na ukládání mimo vaši periodu, ale díky jeho používání už nebudete produkovat žádný pravidelný odpad hygienických pomůcek. Statistiky dokládají, že průměrná žena za 2 roky menstruace spotřebuje 528 tamponů či vložek. Přitom na stejné období stačí jeden OrganiCup. Společně s pomocí přírodě zároveň prospějete i své peněžence. Pravidelný výdaj za hygienické pomůcky z vašeho rozpočtu jednoduše zmizí.

Respekt k ženskému tělu

NÁKUPEM KALÍŠKU NAVÍC POMÁHÁME

Společnost OrganiCup spolupracuje na komunitních projektech v zemích třetího světa. Darováním kalíšků tu nejen přispívá k udržitelné menstruaci, ale především pomáhá ženám zůstávat součástí běžného života i během pravidelného měsíčního krvácení. V mnoha zemích na světě je totiž menstruace bohužel stále ještě démonizována a ženy jsou během ní vyloučeny z každodenního dění v dané komunitě. Případně nemohou normálně fungovat jednoduše proto, že jsou pro ně hygienické pomůcky příliš nákladné. Právě tyto situace chce OrganiCup změnit. A volbou jejich kalíšku můžete pomoci i vy.

AllMatters_underwear_detail
AllMatters_cup+underwear_5

MENSTRUAČNÍ KALHOTKY

Posledním přírůstkem pro udržitelné řešení, jenž eliminuje jednorázový odpad, jsou AllMatters Menstruační kalhotky. Jsou vyrobené z vysoce kvalitních, udržitelných materiálů s certifikací, které umožní opakované praní bez ztráty funkčnosti. Příjemné a funkční materiály zajistí uživatelský komfort srovnatelný s běžným spodním prádlem a přitom vás spolehlivě ochrání během vašich dnů.

    Košík